EN
Search Menu
Herontwikkeling iconisch Auroragebouw
IMPACT: Press

Herontwikkeling iconisch Auroragebouw

13 juni 2022

Persbericht: Being herontwikkelt iconisch Auroragebouw in Amsterdam-Centrum

Het kenmerkende Auroragebouw op de hoek van de Stadhouderskade en de Overtoom gaat een duurzame toekomst tegemoet. Eigenaar UBS Asset Management heeft Being gevraagd op te treden als ontwikkelaar voor de grootschalige renovatie van het kantoorgebouw. In samenwerking met KAAN Architecten, IMd Raadgevende Ingenieurs, DGMR en SkaaL heeft Being een plan ontworpen om het markante hoekpand tot een uiterst moderne kantoorlocatie met internationale allure te ontwikkelen.

Het Auroragebouw vormt een prominent herkenningspunt op de kruising tussen Centrum, Zuid en West en is een van de eerste modernistische ankerpunten van de stad Amsterdam. In de jaren zestig werd het ontworpen door de bekende Nederlandse architect Piet Zanstra voor levensverzekeringsmaatschappij Aurora. Kenmerkend is de elegante kromming in de gevel, die nagenoeg evenwijdig loopt aan de buiging van de straathoek. Het bijzondere gebouw bestaat uit een commerciële plint, waar Bever Zwerfsport gevestigd is, met daarboven ruime kantoorverdiepingen van bijna 1.000m2. In 2023 vertrekt de huidige huurder van het kantoordeel, Booking.com, waardoor zich nu een unieke kans voordoet om dit gebouw toekomstbestendig te maken.

Het vernieuwde Aurora wordt een combinatie van karakterbehoud én innovatie. De ambitie is moderniseren, verduurzamen en vergroenen met respect voor de historie en unieke kenmerken van het gebouw. Door een nieuwe dakopbouw, groene dakterrassen en een verticale serre toe te voegen aan de bestaande structuur, ontstaan er diverse buitenruimtes en ontmoetingsplekken die de connectie in het gebouw en met de buurt versterken. Het streven is om voor het gebouw een A++ energielabel en een BREEAM en WELL certificering te verkrijgen. Alle duurzaamheidsmaatregelen dragen bij aan een comfortabel en gezond leefklimaat. Er wordt ingezet op sociale cohesie, minder lawaai, minder hittestress en luchtvervuiling en een prettige leefomgeving.

Aurora wordt een nieuw thuis voor nationale en internationale topbedrijven. Mede door de goede bereikbaarheid en de ligging ten opzichte van het centrum van Amsterdam, is het de ideale locatie voor high-end (inter)nationale kantoorhuurders. De verwachting is dat eind 2023, na het vertrek van Booking.com, gestart wordt met de eerste werkzaamheden. De verhuur is in handen van CBRE en Van Gool Elburg.

meer press impact:
Een gerenoveerd warenhuis voor TK Maxx in Rotterdams winkelhart
IMPACT: Press

Een gerenoveerd warenhuis voor TK Maxx in Rotterdams winkelhart

Being heeft het gerenoveerde winkelpand aan Binnenwegplein 12-22 opgeleverd aan huurder TK Maxx. Het voormalige warenhuis uit de jaren ’50, dat de afgelopen jaren deels leegstond, is door Being herontwikkeld tot een duurzaam en toekomstbestendig winkelpand. De nieuwe huurder, TK Maxx, opent er deze zomer een van de grootste filialen van Nederland.

ASTR: wonen en werken aan het Tolhuiskanaal in Buiksloterham
IMPACT: Press

ASTR: wonen en werken aan het Tolhuiskanaal in Buiksloterham

In Buiksloterham ontwikkelen Being en COD ASTR: een eigentijdse duurzame woonomgeving met ruimte voor productieve bedrijvigheid. Aan de waterkant in Amsterdam-Noord verrijzen straks vier gebouwen met 229 woningen en 5.400 m2 bedrijfsruimte, ingebed in het groen.

Amstelveen krijgt eerste houthybride woontoren
IMPACT: Press

Amstelveen krijgt eerste houthybride woontoren

De omgevingsvergunning voor Amstelwood is onherroepelijk. Daarmee komt de realisatie van de eerste houthybride woontoren van Amstelveen een stap dichterbij.